HiKOKI WR36DB/JRZ 1/2″ MultiVolt Brushless Impact Wrench – 2 x 5Ah MultiVolt – WR36DB/JRZ
HiKOKI WR36DB/JRZ MultiVolt Brushless Impact Wrench 1/2″ (12.7mm) – 2 X 2.5/5Ah MultiVolt Batteries HiKOKI WR36DB/JRZ, Heavy duty impact wrench with 4 power settings for a wide variety of applications. Offers high performance under continuous load and IP56 protection against water and dust. Compatible with HiKOKI 36V Multi-Volt batteries. Features: Max. Torque: 1050Nm 1/2″ Square […]
Out of stock
SKU: WR36DB/JRZ-844750
Category:
Description
HiKOKI WR36DB/JRZ MultiVolt Brushless Impact Wrench 1/2″ (12.7mm) – 2 X 2.5/5Ah MultiVolt Batteries
HiKOKI WR36DB/JRZ, Heavy duty impact wrench with 4 power settings for a wide variety of applications. Offers high performance under continuous load and IP56 protection against water and dust. Compatible with HiKOKI 36V Multi-Volt batteries.
Features:
  • Max. Torque: 1050Nm
  • 1/2″ Square Drive
  • 16-Speed
  • All-Metal Gearing
  • Electronic Brake
  • Soft-Grip Handle
  • LED Work Light
  • Does Not Include Battery or Charger
Specifications:
  • Brand – HiKOKI
  • Chuck Capacity – 1/2″
  • Chuck Type – Square Drive
  • Max Torque – 1050NM
  • Voltage – 36V