HiKOKI WR36DA/JRZ 3/4″ MultiVolt Brushless Impact Wrench (19mm) 2 x 5Ah MultiVolt Batteries
HiKOKI WR36DA/JRZ, Heavy duty impact wrench with 4 power settings for a wide variety of applications. Offers high performance under continuous load and IP56 protection against water and dust. Compatible with HiKOKI 36V Multi-Volt batteries.
Features:
- Max. Torque: 1100Nm
- ¾” Square Drive
- 16-Speed
- All-Metal Gearing
- Electronic Brake
- Soft-Grip Handle
- LED Work Light
- Does Not Include Battery or Charger
Specifications:
- Brand – HiKOKI
- Chuck Capacity – 3/4″
- Chuck Type – Square Drive
- Max Torque – 1100NM
- Voltage – 36V