HiKOKI WH36DB/JRZ MultiVolt Cordless Impact Driver – 18-36V – WH36DB/JRZ
HiKOKI WH36DB/JRZ MultiVolt Cordless Impact Driver – 18-36V The HiKOKI WH36DB/JRZ MultiVolt Cordless Impact DriIncorporatesates variable voltage output from the same 5Ah Battery. Meaning that the user can run their Impact driver on either 18V or 36V depending on its application. Specifications: No-load rotational speed per Min: Mode 1 – 0 to 900 Mode 2 […]
Out of stock
SKU: WH36DB/JRZ
Category:
Description
HiKOKI WH36DB/JRZ MultiVolt Cordless Impact Driver – 18-36V
The HiKOKI WH36DB/JRZ MultiVolt Cordless Impact DriIncorporatesates variable voltage output from the same 5Ah Battery. Meaning that the user can run their Impact driver on either 18V or 36V depending on its application.
Specifications:
No-load rotational speed per Min:
  • Mode 1 – 0 to 900
  • Mode 2 – 0 to 2,900
  • Mode 3 – 0 to 2,900
  • Mode 4 – 0 to 2,900
Blow Rate Per Min:
  • Mode 1 – 0 to 2,000
  • Mode 2 – 0 to 4,100
  • Mode 3 – 0 to 4,100
  • Mode 4 – 0 to 2,200
Product Weight – 1.6KG
Maximum tightening torque: approx. 180 Nm