Hikoki WH18DEW2Z 18V Brushless Impact Drill/Driver (Body Only)
Out of stock
SKU: WH18DEW2Z
Category:
Description
Supplied body only in a HiKOKI plastic carry case. Batteries and chargers are sold separately.
FEATURES
  • Suited for fastening metric screws up to size M16
  • Small and compact size makes it easy to use in narrow spaces
  • Sensitive trigger for tightening small or delicate screws
  • Integrated work light for added visibility and precision
SPECIFICATION
  • Capacity (Ordinary Bolt): M5 – M16
  • Capacity (High-Tension Bolt): M5-M12
  • Capacity (Small Screw): 4-8
  • Bit Retainer: 6.35 mm
  • Center Height: 29 mm
  • Max. Tightening Torque: 175 N.m
WHAT’S IN THE BOX
  • 1x WH18DE 18V Brushless Impact Driver Body Only
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Hikoki WH18DEW2Z 18V Brushless Impact Drill/Driver (Body Only)”