HiKOKI UM36DA/W4Z 36V Cordless 150mm Mixer – Bare Unit
The Hikoki UM36DAW4Z 36V Mixer Bare Unit is a powerful cordless mixer. This mixer has a variable speed trigger with a two-speed gearbox and an impressively powerful brushless motor. The high-speed setting is ideal for mixing materials including paint, whilst the low speed is suited for thicker and more viscous liquids including mortar. Users can […]
SKU: UM36DA/W4Z
Category:
Description
The Hikoki UM36DAW4Z 36V Mixer Bare Unit is a powerful cordless mixer. This mixer has a variable speed trigger with a two-speed gearbox and an impressively powerful brushless motor.
Specifications:
  • No-load speed
  • Low: 0-500/min
  • High: 0-1200/min
  • Screw diameter 150mm
  • Workload per charge
  • 2.5Ah: 8 bags
  • 4.0Ah: 13 bags
  • Dimensions 943 x 224mm
  • Weight 4.7kg inc battery
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HiKOKI UM36DA/W4Z 36V Cordless 150mm Mixer – Bare Unit”