UC18YSL3JGZ UC18YSL3JGZ 18v Starter Pack 3 – 2 x BSL1850 & UC18YSL3
UC18YSL3JGZ
18V Starter pack 3 – 2 x BSL1850 & UC18YSL3
Features and Benefits:
Technical Specifications:
Battery Specifications
Voltage 18V
Capacity 5.0Ah
Energy (voltage x capacity) 90 Wh
Battery Level Indicator NO
Dimensions 115 80 x 70mm
Weight 1kg
Fast Charger UC18YSL3
18V/36V – max. 8A
1 x USB charging port (2 A)