HiKOKI UC18YFSLJFZ 18v Starter Pack 1 – 2 x BSL1820M & UC18YFSL
UC18YFSLJFZ UC18YFSLJFZ 18v Starter Pack 1 – 2 x BSL1820M & UC18YFSL Hikoki Battery & charger starter pack 18v. 2 x BSL1820M Mult-volt 18v 2ah Battery 1 x UC18YFSL 14.4v/18v Charger Features and Benefits: Battery level indicator Technical Specifications: Battery Specifications Voltage 18V Capacity 2.0Ah Energy (voltage x capacity) 36 Wh Battery Level Indicator YES […]
SKU: UC18YFSLJFZ
Category:
Description
UC18YFSLJFZ UC18YFSLJFZ 18v Starter Pack 1 – 2 x BSL1820M & UC18YFSL
Features and Benefits:
  • Battery level indicator
Technical Specifications:
Battery Specifications Voltage 18V Capacity 2.0Ah Energy (voltage x capacity) 36 Wh Battery Level Indicator YES Charging time with UCYFSL 35min Number of cells 5 (1Layer) Dimensions 116 x 76 x 49mm Weight 380g Charger UC18YFSL 18V – max. 3.5A