HiKOKI DV36DAX-501 MultiVolt Cordless Percussion Drill Driver – 36V – DV36DAX-501
HiKOKI DV36DAX-501 MultiVolt Cordless Percussion Drill Driver – 36V The Hitachi DV36DAX-501 MultiVolt Cordless Percussion Drill DrivIncorporatestes variable voltage output from the same 5Ah Battery. Specifications: No-load rotational speed Low speed: 0 to 500 Per Min No-load rotational speed High speed: 0 to 2, 100 Per Min No-load Hammer Rate Low speed: 0 to 7,500 […]
Out of stock
SKU: DV36DAX-501
Category:
Description
HiKOKI DV36DAX-501 MultiVolt Cordless Percussion Drill Driver – 36V
Specifications:
  • No-load rotational speed Low speed: 0 to 500 Per Min
  • No-load rotational speed High speed: 0 to 2, 100 Per Min
  • No-load Hammer Rate Low speed: 0 to 7,500 Per Min
  • No-load Hammer Rate High speed: 0 to 31,500 Per Min
  • Maximum torque Low speed: 138 Nm
  • Maximum torque High speed: 80 Nm
  • Product Weight – 2.3Kg With Battery
Kit Includes:
  • HiKOKI DV36DAX Cordless Percussion Drill Driver
  • 1 X MultiVolt 36V Batteries
  • 1 X Fast Charge
  • No case included
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HiKOKI DV36DAX-501 MultiVolt Cordless Percussion Drill Driver – 36V – DV36DAX-501”