HIKOKI DS36DAX/JRZ 36V MULTIVOLT BRUSHLESS DRILL DRIVER – 2 X 18/36V MULTIVOLT BATTERIES
The HiKOKI DS36DAX/JRZ MultiVolt Cordless Drill Driver Incorporates variable voltage output from the same 5Ah Battery. This means that the user can run their Drill driver on either 18V or 36V depending on its application. Specifications: Maximum Tightening Torque at Low Speed – 138NM Maximum Tightening Torque at High Speed – 80NM No-load rotational speed, […]
Out of stock
SKU: DS36DAX/JRZ
Category:
Description
The HiKOKI DS36DAX/JRZ MultiVolt Cordless Drill Driver Incorporates variable voltage output from the same 5Ah Battery. This means that the user can run their Drill driver on either 18V or 36V depending on its application.
Specifications:
  • Maximum Tightening Torque at Low Speed – 138NM
  • Maximum Tightening Torque at High Speed – 80NM
  • No-load rotational speed, Low Speed – 0 to 500 Per Min
  • No-load rotational speed, High Speed – 0 to 2100 Per Min
  • Keyless Chuck Diameter – 1.5 to 13 mm
  • Weight With battery – 2.3KG
Kit Includes:
  • DS36DAX Drill Driver 18-36V
  • 2 X Multi-Volt 18-36V Batteries
  • 1 X Fast Charger
  • 1 X Side Handle
  • 1 X Carry Case
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HIKOKI DS36DAX/JRZ 36V MULTIVOLT BRUSHLESS DRILL DRIVER – 2 X 18/36V MULTIVOLT BATTERIES”