HiKOKI DS36DAX/J4Z MultiVolt Cordless Drill Driver – 18-36V – Bare Unit
HiKOKI DS36DAX/J4Z MultiVolt Cordless Drill Driver – 18-36V – Bare Unit The HiKOKI DS36DAX/J4Z MultiVolt Cordless Drill Driver Incorporates variable voltage output from the same 5Ah Battery. Meaning that the user can run their Drill driver on either 18V or 36V depending on its application. Specifications: Maximum Tightening Torque at Low Speed – 138NM Maximum […]
Out of stock
SKU: DS36DAX/J4Z-844817
Category:
Description
The HiKOKI DS36DAX/J4Z MultiVolt Cordless Drill Driver Incorporates variable voltage output from the same 5Ah Battery. Meaning that the user can run their Drill driver on either 18V or 36V depending on its application.
Specifications:
  • Maximum Tightening Torque at Low Speed – 138NM
  • Maximum Tightening Torque at High Speed – 80NM
  • No-load rotational speed, Low Speed – 0 to 500 Per Min
  • No-load rotational speed, High Speed – 0 to 2100 Per Min
  • Keyless Chuck Diameter – 1.5 to 13 mm