HiKOKI DH36DPE/JRZ 36v SDS Plus Rotary Hammer Drill – Kit 2 X 2.5Ah Li Ion Batteries
SKU: DH36DPE/JRZ
Category:
Description
Key Features:
  • Extended Runtime: Capable of drilling approx. 101 holes in concrete per charge with a ⌀12.5mm drill bit​​.
Specifications:
  • Drill Bit Capacity: Concrete (28mm), Steel (13mm), Wood (32mm)
  • Battery Voltage: 36V