HiKOKI D10VC3J7Z 600W, 10mm Rotary Drill, 110V
D10VC3J7Z D10VC3J7Z 600W, 10mm Rotary Drill, 110V 600 W drill with 10 mm drill chuck capacity and up to 2,500 rpm Features and Benefits: Durable die-cast aluminium inner cover and gearbox cover for maximum durability Variable drilling speed can be set via a trigger and an adjustment wheel for different applications Robust cylindrical housing for […]
Out of stock
SKU: D10VC3J7Z
Category:
Description
D10VC3J7Z D10VC3J7Z 600W, 10mm Rotary Drill, 110V
600 W drill with 10 mm drill chuck capacity and up to 2,500 rpm
Features and Benefits:
Technical Specifications:
Speed Capacity: Steel 10 mm Speed Capacity: Wood 32 mm No Load Speed 0 – 2 500 /min Restraint Torque 13,3 N.m Capacity: Drill Chuck from 10 mm Insulation Structure Double Insulation Drill Chuck Type Keyless Chuck Input power 600 W Power Frequency 50/60 Hz Motor Type With Brush Power Cord Length 2,5 m Power Cord Type Vinyl Phase Number of Motor Single-Phase Power Source AC Voltage 110 V Weight 1,4 kg Tool Length 242 mm Tool Width 71,7 mm Tool Height 187 mm JAN/EAN code 4 966 376 270 071 Soft Grip Yes
Supplied With:
Carton Box
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HiKOKI D10VC3J7Z 600W, 10mm Rotary Drill, 110V”