HiKOKI CR36DA/JAZ 36V MultiVolt Reciprocating Saw – Kit
Features:
- Variable Speed
- Tool-Free Blade Change
- Variable-Position Shoe
- Electronic Brake
- Soft-Grip Handle
- All-Metal Gearing
Specifications:
- Length of Stroke – 32mm
- No Load Speed – 0 – 2500/min
- Overall length – 435mm
- Weight With Battery – 3.4 KG
Capacity:
- Mild Steel Pipe – 130mm
- PVC Pipe – 130mm
- Wood – 120mm
- Mild Steel – 19mm