CJ18DBW4Z CJ18DBW4Z 18V Jigsaw (Barrel Handle) Body Only
HIKOKI CJ18DBW4Z 18V CORDLESS JIGSAW 135 MM (WITHOUT BATTERY AND CHARGER)
Features and Benefits:
- dead man switch No
engine brake No
height (mm) 300
length (mm) 174
capacity steel (mm) 10
weight (kg) 2.3
battery voltage (v) 18
capacity of wood (mm) 135
motor without carbon brushes No
speed unloaded (min.) 550 – 2,500
stroke length (mm) 26
smallest radius ø (mm) 25
safety switch No
soft start No
Technical Specifications:
Tool-free saw blade change
3 positions pendulum stroke