HiKOKI C3605DYA-J4Z Multi-Volt Cordless 125mm Dust Collection Circular Saw – Bare Unit – C3605DYA-J4Z
HiKOKI C3605DYA-J4Z Multi-Volt Cordless 125mm Dust Collection Circular Saw – Bare Unit The HiKOKi C3605DYA Multi-Volt Duct Collection Circular Saw uses bluetooth wireless technology to connect to the HiKOKI cordless cleaner, this enables the user to cut cleanly indoors without making a mess and without needing to keep switching the cleaner on and off constantly. After […]
SKU: C3605DYA-J4Z
Category:
Description
HiKOKI C3605DYA-J4Z Multi-Volt Cordless 125mm Dust Collection Circular Saw – Bare Unit
Features:
  • LED worklight for high visibility and safer working
  • Soft start
  • Constant speed control
  • High cutting capacity per charge
  • Kickback reduction system
  • Power/silent modes
  • High load capacity
  • Fast cutting speed
  • Bluetooth connection possible to RP3608DB cleaner
  • High efficiency brushless motor – long lifetime with reduced maintenance
Specifications:
  • Weight – 2.8kg
  • Dimensions – 277 x 193 x 236mm
  • No-load Speed – 5000/min (power) | 2600/min (silent)
  • Voltage – 36V
  • Cutting Capacity – 0° 47mm | 45° 30mm
  • Blade size – 125mm
Kit Includes:
  • C3605DYA Circular Saw
  • Saw Guide
  • Wrench
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HiKOKI C3605DYA-J4Z Multi-Volt Cordless 125mm Dust Collection Circular Saw – Bare Unit – C3605DYA-J4Z”