HiKOKI BSL36A18X2 18-36V MultiVolt Battery 5.0Ah Pack of 2
Features:
- 1080w high power output
- Compact & Lightweight
- Automatic voltage change
Specification:
- Battery Composition – Li-ion
- Sub-Type – Battery
- Type – Batteries
- Voltage & Capacity: 36V-2.5Ah / 18V-5.0Ah
- Cooling System: Yes
- Dimensions: 116 x 69 x 76 mm (4-9/16” x 2-23/32” x 2-63/64”)